9 Films met Boys in de titel

Na 9 films met ‘een dier’ in de titel was het tijd voor een nieuw project: 9 films met Boys in de titel. Over het algemeen waren alle jongens goed te doen. Ik vond geen een echt slecht. Maar zoek je echt de beste jongens die er op dit moment online the vinden zijn dan raad ik Boyz n the Hood op Amazon en The Boys from Brazil op YouTube aan.

De voorwaarden:

  • Online beschikbaar
  • Ik mag de film niet eerder hebben gezien
  • Elk genre mag maar 1 keer voorkomen (hoogstens 2 keer)

Het oordeel:
0 : de film bestaat niet
0,5: ik wilde na 5 minuten al weglopen
1: ik wilde na een half uur weglopen
1,5: ik was steeds afgeleid en wilde liever iets anders doen
2 : bij vlagen aardig, maar de pijnlijke momenten voeren de boventoon
2,5 : vermakelijk, maar ook morgen weer vergeten
3 : goed genoeg om af en toe te glimlachen of medelijden te voelen
3,5 : zeker de moeite waard, maar geen hoogvlieger
4 : een aanrader, maar niet bijzonder genoeg
4,5 : geweldige film, maar een ding vond ik minder
5 : alles klopte, zette me aan het denken, zal ik nooit vergeten!

Een verkort overzicht:

 Mijn scoreIMDBLetterboxdRotten T
Boyz N the Hood47,83,996%
The Boys from Brazil47,03,369%
Good Boys3,56,73,280%
To All the Boys I’ve Loved Before3,57,13,296%
The Boys in the Band36,83,482%
Bad Boys for Life36,63,176%
The Lost Boys37,33,676%
Billionaire Boys Club2,55,62,37%
Onze Jongens2,55,52,6

Wat is me bijgebleven van de films?

Boyz N the Hood (Amazon Prime)

Synopsis in 1 zin:
Een paar jonge mannen die wonen in een achterstandswijk proberen er het beste van te maken ondanks de constante dreiging en verleiding van bendes.

Waarom wel?
In de jaren ’90 zijn er een aantal van dit soort films gemaakt: denk aan Dangerous Minds, Menace II Society, Blood in Blood Out. Maar deze steekt er met kop en schouders bovenuit. Goed geacteerd, aangrijpend, met een goed hart.

Waarom niet?
Het is geen film om erg blij van te worden.

The Boys from Brazil (YouTube)

Synopsis in 1 zin:
Een Joodse man die op nazi’s jaagt wordt gebeld door een jongeman dat dr. Mengele zich in Paraguay bevindt en bezig is om het Vierde Rijk te creëren.

Waarom wel?
De plot is verrassend en slim. De manier waarop naar de ontknoping toe wordt gewerkt is onderhoudend en het acteerwerk is uitstekend.

Waarom niet?
Het is een film uit 1978 dus hij is de jongste niet. Met name de montage laat hier en daar wat te wensen over.

Good Boys (Amazon Prime)

Synopsis in 1 zin:
Een paar kinderen raken verzeild in een avontuur waarin ze drugs stelen van twee tienermeisjes die alles op alles zetten om de drugs weer in hun bezit te krijgen.

Waarom wel?
Een heel schattige film die je doet schaterlachen op sommige momenten.

Waarom niet?
Het is een beetje kinderachtig en soms over-the-top geacteerd.

To All the Boys I’ve loved Before (Netflix)

Synopsis in 1 zin:
Een meisje schrijft heimelijk liefdesbrieven die ze opbergt in een doos. Als haar zusje ze vindt en opstuurt naar de jongens lijkt haar wereld in te storten. Of toch niet?

Waarom wel?
Feel good to the max. Erg leuke personages, ik leefde echt met ze mee en vond ze allemaal schattig.

Waarom niet?
Hier en daar wat slecht geacteerd. Clichématig liefdesverhaal van een tiener.

The Boys in the Band (Netflix)

Synopsis in 1 zin:
Op een verjaardag in New York in 1968 komen een aantal gay vrienden bij elkaar. Een onverwachte gast en een drankspel doen de gemoederen hoog oplopen.

Waarom wel?
Een belangrijk thema. Homoseksualiteit en zelfacceptatie, prima acteerwerk. Raakt een gevoelige snaar.

Waarom niet?
De film is gebaseerd op een toneelstuk en ook op die wijze gefilmd, waardoor het theatraal aandoet. Niet mijn ding.

Bad Boys for Life (Netflix)

Synopsis in 1 zin:
De Bad Boys zijn terug voor een hoop flauwe humor en actie- en achtervolgplezier.

Waarom wel?
Simpel vermaak, de goede klik tussen de acteurs.

Waarom niet?
Geen hoogvlieger. Weinig diepgang en onrealistische actiescènes.

The Lost Boys (Amazon Prime huur)

Synopsis in 1 zin:
Een gescheiden vrouw verhuist met haar kinderen naar het dorpje Santa Carla waar mensen lijken te verdwijnen. Geruchten gaan dat dat het werk van vampiers is.

Waarom wel?
Het is een cultklassieker uit de jaren ’80. Het is leuk om jonge acteurs in de film te zien die later groot zijn geworden.

Waarom niet?
Klassieker of niet, het is niet echt een goede film. Het ziet er allemaal wat goedkoop uit.

Billionaire Boys Club (Pathe thuis)

Synopsis in 1 zin:
Een paar studievrienden richten een club op waarmee ze sjoemelen met aandelen.

Waarom wel?
Een bijzonder waargebeurd verhaal.

Waarom niet?
Duizend in een dozijn verhaal over fraude. Slecht geacteerd.

Onze Jongens (Netflix)

Synopsis in 1 zin:
Een klusjesman wordt ontdekt als stripper en haalt zijn collega’s over om een soort Chippendales-achtige groep te vormen.

Waarom wel?
Minder erg dan verwacht, feel good film.

Waarom niet?
Jim Bakkum speelt de hoofdrol, maar is nog niet klaar om een hele film te dragen. Hij komt niet altijd geloofwaardig over.

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Google photo

Je reageert onder je Google account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s